غزه در میان خون و آتش

جنایت و کشتار خفّاشان در غزه تا کنون 100 شهید و حدود 750 مجروح برجای گذاشت، این حملات وحشیانه و خفّاشانه در حالی صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل دقایقی پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:
"در چند روز گذشته با بعضی از رهبران کشورهای جهان، از جمله رئیس‌جمهوری امریکا صحبت کرده؛ ولی هیچ‌گونه فشار بین‌المللی نمی‌تواند، جلوی استفادۀ اسرائیل از همه توانش را بگیرد."
دوستان عزیز! شما به عنوان انسان این جنایت را چگونه بررسی می‌کنید؛ آیای صدای شنوایی نیست تا درد مردم مظلوم و به خاک و خون افتادۀ غزه را بشنود، کجاست، حقوق بشر دروغین، کجاست؟ کشورهای اسلامی که دعوادار دفاع از حقوق مسلمانان جهان‌اند، کجاست، کشورهایی که دعوای دفاع از حقوق انسان می‌کنند.
آیا غزه میدان زورآزمایی جنایت‌کاران اسرائیلی شده؟ آیا غزه میدان آزمایش سلاح‌هایی خفاشان تاریخ و جنایت‌کاران تاریخ و صهیونیست‌های متعصب است؟
برادر و خواهر گرامی!
اگر درد از انسان دوستی در ذهن و فکرت وجود دارد، در حد توان چیزی برای آن جنایت‌کاران و آن میمون‌صفتان تاریخ بگو، لااقل این جنایت را محکوم بکن، چرا هرروز این مردم مظلوم بجای نوشیدن یک گیلاس آب که بتوانند روزۀ خود را افطار کنند، با اشک و خون افطار می‌کنند؛ آیا این برادران فلسطینی حقی این را ندارند که ما برای‌شان اظهار همدردی کنیم، بیایید برای محکوم کردن این جنایت همه با هم به جاده‌ها برآیم و برای جهان صدا بزنیم که بالآخره مردم این سرزمین انسان‌اند، این‌ها هم جز کتلۀ بشری‌اند، ما که به نام، در سرزمین اسلامی زندگی می‌کینم، رئیس جمهور ما حق این را ندارد که لااقل این حملات را محکوم کند، آیا جان کیری برای این است که در کشورهای اسلامی اختلاف بیفگند.
من چیزی ندارم، جز اینکه درد خود را در کلمات چند بنویسم.
تو کز محنت دیگران بیغمی
نشاید که نامت نهند آدمی
مرگ به امریکا که این جنایت را در عقب پرده حمایت می‌کند؛
مرگ به سیسی که گذرگاه رفح را به روی مسلمانان آواره و بی‌خانمان غزه بسته کرده؛
مرگ به شیخ‌های مست و مغرور خلیجی که مصروف مستی و میخوارگی خودند و در فکر و در غم این ملّت مظلوم نیستند؛
مرگ به اسرائیل جنایت‌کار که هرروز از زمین و هوا این ملّت را به خاک و خون می‌نشاند؛
مرگ به حقوق بشر و مرگ به سازمان ملل و مرگ به شورای نمادین امنیت که در بی‌خبری و در بی‌پروایی خود را خاموش نگاه کرده است.
از مردم مسلمان افغانستان، از خواهر و برادر و مخصوصاً دوستان شبکۀ مجازی فیسبوک می‌طلبم که به رسم شریک دانستن خود را در غم و مصیبت ملّت مظلوم غزه لااقل پروفایل‌های خویش را با تصویر غزه رنگین سازند، تا تسلی برای برادران فلسطینی و برادران غزۀ ما شود.
"خیرالله خیرخواه"
22 / 4 / 1393 خورشیدی
/ 0 نظر / 20 بازدید